Önce Hisset, Sonra Dans Et!
Hakkımızda
        
Güney Amerika ve Güney Avrupa'nın sıcak rüzgarını Ege Üniversitesi'ne getiren ve sizlerle paylaşmak için can atan topluluğumuz 20 Kasım 2017 tarihinde Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak kuruldu. Alanında yetkin, daima profesyonelliği amaçlayan eğitmenleriyle, vizyonundan ve misyonundan asla ödün vermeyen bir topluluk olmaya çalışarak bünyemizde bizimle beraber olmaya karar veren kişilerle dans temasını salsa, bachata, tango, zumba, cha-cha gibi çeşitli şekillerde özveriyle işliyoruz. Hayalimiz, topluluğumuzu daha da geniş sınırlara ulaştırabilmek; isteğimizse önce ulusal sonra uluslararası alanda büyük ve güçlü bir dans topluluğu olabilmek.Dans ve müzik uzmanlık alanımız ancak biz sadece dans eğitimi veren küçük bir dans topluluğu değiliz. Etkinliklerimiz açısından da içi çok dolu, eğlenceli ve enerjik bir topluluğuz. ESO Dans Fest, ESO Dans Kampı, Dans Geceleri, Spor Turnuvaları, üyelerimizle beraber topluluğumuzun geleneği haline getirmiş olduğumuz pikniklerimiz ve tabi ki İzmir ve çevresinin tüm değişik noktalarına yaptığımız gezilerimiz, bir yandan tanınmamızı sağlarken diğer yandan sosyal anlamda kaynaşma olanağımızı üst düzeye çıkarıyor. Tabi bunun yanında son derece ayrı bir önem verdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizle hem kendi benliğimize hem de sosyal hayatın benliğine dokunuyoruz.      
        
Peki nedir ESODANS'ın sosyal sorumluluk projeleri? Şöyle ki sokak hayvanlarını korumak, onlara verilebilecek en özel desteği sağlamak, köy okullarına kütüphane oluşturmak, kan bağışının önemini vurgulayarak kan bankası oluşumuna yardımcı olabilmek, işaret dili ile ilgili klip çekmek ve aklınıza gelen gerçekleştirmeyi istediğiniz birçok şeyin daha fazlası.
        
İnsan insan olduğu için, empati kurmayı bildiği ölçüde,sanatı anlamlandırabilir ve iletişimini kuvvetlendirebilir. ESODANS topluluğu olarak sosyal çevreye önem verdiğimiz gibi kişisel gelişime de ayrıca büyük bir önem veriyoruz. Dans ettiğiniz branşın sizi sarıp sarmalaması ve karşılıklı gelişim bizim alanımızda birinci öncüldür. Atlayamayacağımız ve çok da iyi bildiğimiz bir şey var ki tüm bu bahsini ettiklerimiz ve yapmayı başardıklarımız bir ekip işidir. Ekip işininse sağlam olmasının temeli, güçlü iletişim kurabilmekten geçer. Tam da bu ölçüde samimiyeti, doğallığı ve mütevaziliği ilke edinmeyi en büyük motto olarak benimsiyoruz.
        
Önce Hisset, Sonra Dans Et... İnsan hissetmediği bir şeyi içselleştiremez çünkü. Dans ve müzik içselleştirmeyi gerektiren, ruhun dinamiğini sağlayan önemli ve birbirine bağlı iki unsurdur.
        
Bizler de ESODANS olarak sizlere dans ve müziği bir arada, doyasıya ve başlangıçtan profesyonelliğe doğru sevdirmeyi hedefliyoruz. Hiçbir yeteneğim yok, hiç dans etmedim, yapamam tarzındaki düşünceleri unutun. ESODANS topluluğu olarak belirtmek istediğimiz şu ki:
'' Zaten sıfırdan başlamaya gönüllü ve istekli, sadece ilgisi olan kişileri arıyoruz. Bir dalda uzmanlaşıp sahneye çıktığınız o gün performans bitimindeki alkış tufanıyla siz bile nasıl bu kadar yükseldiğinize inanamayacaksınız.''  
        
ESODANS size büyük bir sosyal çevre, sağlam dostluklar, yaratıcı fikirler, dinamik bir kişilik ve birbirinden değerli anılar katar. Okulunuz bittiğinde bu değerli anıları yad ederken bu topluluğun içinde bulunmaktan ne kadar gurur duyduğunuzu anlayacak ve ne denli şanslı olduğunuzu tekrar tekrar hissedeceksiniz. Kendinize bir şeyler katmak, çevrenizden bir şeyler kazanmak istiyorsanız sizi bu büyük topluluğun bünyesine dahil olmaya bekliyoruz.

  Sosyal Medyada Takip Edin


Derse Gir