Önce Hisset, Sonra Dans Et!
Danslarımız
Mambo

1930’ lu yıllarda Küba’da kendine has müziğinin oluşumuyla başlamış, daha sonra Afrika, Amerika ve Özellikle Meksika’dan etkilenmiştir.


Rumba

Afrika kökenli, Küba’dan Amerika’ya ve Avrupa’ya yayılan bir dans türüdür. Küba’da ‘’rıöbiar’’ fiili dans etmek anlamına gelir. Rumba ise bu terime bağlı olarak çeşitli dansları hatta dans partisini çağrıştıran bir isimdir.


Cha-Cha

İçinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Mambo ve Rhumba’nın bir sentezi olan bu dans, diğer danslara göre basit ve sade yapısıdan dolayı kısa zamanda popülerlik kazanmıştır.


Kizomba

1970’lerin snlarında Afrika’da ortaya çıkmıştır. Müziksel olarak modern türlere küçük bir Afrika ritmi ve Haiti Kombası’nın dokunuşu ile oluşmuştur. Ritim olarak yavaş ve romantik bir tondadır.


Zumba

1990’larda dansçı ve koreograf Alberto ‘’Beto’’ Perez tarafından Kolombiya’ da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figürlerini içerir.


Tango

19. Yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan, aşk ve tutkunun bir araya gelmesiyle harmanlanıp zerafet kokan, biraz hüzün ve bol miktarda duygunun bütünleştiği, yaratıcılığı tetikleyen bir dans türüdür.


Bachata

Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir dansı olup, duyguların büyük bir özgüvenle dışa vurulduğu ritmik melodilere sahip olan müzik türüdür .


Salsa

Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dansıdır.


  Sosyal Medyada Takip Edin


Derse Gir